Archive for August, 2015

Sieviešu izlase septembra vidū dosies uz Poliju

| August 30, 2015 | 0 Komentāri

Latvijas sieviešu valstsvienība, gatavojoties 2015.gada pasaules florbola čempionātam septembra vidū dosies uz 5.starptautisko florbola turnīru Polish Open 2015. Komandas sastāvs gan būšot tālu no optimālā.

Piektais “Polish Open” turnīrs norisināsies no 11. līdz 13.septembrim Polijas pilsētā Balbimostā. Bez mājiniecēm un Latvijas izlases turnīrā piedalīsies arī Vācijas un Norvēģijas izlases.

Kā sarunā ar Florbolazinas.lv izteicās izlases galvenais treneris Jurijs Fedulovs, tad septembra pirmajā nedēļas nogalē notiks izlases treniņš, pēc kura tiks izvēlētas tās spēlētājas, kas dosies uz turnīru. Skaidrs, ka šajā turnīrā nespēlēs Latvijas florbola leģionāres, tāpat mājās varētu palikt vēl dažas vadošās spēlētājas no pašmāju čempionāta, jo galvenais mērķis ir redzēt to florbolistu varējumu, kuras turpina cīnīties par vietu izlases sastāvā pasaules čempionātam, kas no 4. līdz 12.decembrim norisināsies Somijas pilsētā Tamperē. Treneris atzīst, ka turnīrā Polijā varētu būt 65-70% no Latvijas izlases modeļa, kas brauks uz Tamperi.

No šīm pretiniecēm Latvijas sieviešu izlase visbiežāk tikusi ar Norvēģiju – 11 reižu. Pirmajās četrās savstarpējās spēlēs tika piedzīvoti zaudējumi, nākamajos četros mačos tika spēlēts neizšķirti, bet turpinājumā pēc diviem zaudējumiem 2013.gada pasaules čempionāta mačā izdevās izraut 4:3 uzvaru papildlaikā, kad 22 sekundes pirms papildlaika beigām izcēlās Līga Garklāva.

Ar Vācijas izlasi spēlēs astoņas reizes, visās izcīnot uzvaras, tostarp vienā Eiropas čempionāta spēlē un četras reizes apspēlējot konkurentes pasaules čempionātā. Ar Polijas izlasi astoņos mačos izdevies tikt pie četrām uzvarām un diviem neizšķirtiem, divreiz atzīstot konkurenšu pārākumu. Vienīgajā pasaules čempionāta mačā 2013.gadā svinēta graujoša 9:0 uzvara.

Latvijas izlase pret Poliju:*
2003. gads: 6:2, 5:7, 2:2
2005. gads: 6:5, 2:7
2009. gads: 4:4, 5:4
2013. gads: 9:0

Latvijas izlase pret Vāciju:
1995. gads: 4:2
1997. gads: 6:3
2001. gads: 5:0
2003. gads: 5:4
2007. gads: 7:2
2011. gads: 6:5
2013. gads 4:2, 7:1, 4:1

Latvijas izlase pret Norvēģiju:
1997. gads: 1:7
1999. gads: 1:11
2001. gads: 2:8
2003. gads: 2:6
2007. gads: 2:2
2009. gads: 2:2, 1:1, 2:2
2011. gads: 3:4
2013. gads: 0:74:3

* – izceltās spēles no Eiropas un pasaules čempionātiem vai to kvalifikācijām

Latvijas izlases spēļu kalendārs:
11.septembrī 20:00 pret Poliju
12.septembrī 17:00 pret Vāciju
13.septembrī 10:00 pret Norvēģiju

Foto: Floorball.lv

Raksts ŠEIT

LSFP aicina uz konferenci “Esi aktīvs – izvēlies komandu sporta spēles!”

| August 29, 2015 | 0 Komentāri

Latvijas Sporta federāciju padome aicina uz starptautisku konferenci par bērnu un jauniešu motivēšanu nodarboties ar sportu – “Esi aktīvs – izvēlies komandu sporta spēles!”, kas 8. un 9.septembrī notiks Liepājas Olimpiskajā centrā.

Konferences darba valoda: angļu un latviešu (ar sinhrono tulkošanu).
 Konferences mērķauditorija: sporta pedagogi (sporta skolotāji, treneri), sporta profesionāļi, veselības nozares speciālisti, brīvprātīgie, citi interesenti.
 Projekta dalībnieki: sporta pedagogi no Latvijas, dalībnieki no projekta partnervalstīm – Čehijas, Igaunijas, Lietuvas, Polijas, Somijas. Konferences moderators: Reinis Ošenieks.

Konferencē uzstāsies:

Dr. Pēteris Apinis (Latvijas Ārstu biedrības prezidents). Komandu sporta veidi kā labākā metode cīņā ar bērnu un jauniešu mazkustību, adipozitāti un hroniskām slimībām. No ārsta skatu punkta

Prof. Dzintars Mozgis. Bērnu veselība un psihoemocionālā labklājība Latvijā

Prof. Viesturs Lāriņš. Fizisko aktivitāšu nozīme bērnu un jauniešu veselības saglabāšanā

Inga Dobele (Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija). Sporta pedagogu atbildība darbā ar sociālā riska bērniem un jauniešiem

Uztura speciāliste Signe Rinkule (Latvijas Olimpiskā vienība). Rekomendācijas sabalansētam uzturam bērniem un jauniešiem ar lieko svaru un aptaukošanos. Vecāku un trenera līdzdalība

Prof. Andrejs Ērglis. Liekā svara un aptaukošanās ietekme uz bērnu sirds veselību

Dr. psych. Jānis Grants. Faktori, kas ietekmē 13 – 15 gadīgu bērnu piedalīšanos sportiskajās aktivitātēs

Lektoru saraksts tiks papildināts.

 

Kā veiksmīgi iesaistīt bērnus un jauniešus sportā ar komandu sporta spēļu palīdzību” Labās prakses piemēri no projekta dalībvalstīm – Čehijas, Igaunijas, Latvijas, Lietuvas, Polijas, Somijas. Uzstāsies pārstāvji no projekta dalībvalstīm.

Konferencē notiks projekta ietvaros izstrādāto IT risinājumu prezentācija – Pūļa finansēšanas platforma un Automātisks rakstu ģenerators.

Par dalību konferencē tiks izsniegta apliecība par pedagogu profesionālo kvalifikāciju A programmā un apliecība būs derīga gan kvalifikācijas paaugstināšanai pedagogiem, gan resertifikācijai sporta treneriem.

Dalība konferencē ir bez maksas. Aicinām pieteikties savlaicīgi, jo vietu skaits konferencē klātienē ir ierobežots.

Pieteikties konferencei var, nosūtot pieteikumu uz epastu agonproject@lsfp.lv (norādot dalībnieka vārdu, uzvārdu un personas kodu)

Konferenci rīko: Latvijas Sporta federāciju padome

Sekojiet līdzi projekta aktivitātēm un konferences jaunumiem projekta mājaslapā www.AGONproject.euhttps://www.facebook.com/AGONproject

Raksts ŠEIT

Zināmas pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīra grupas

| August 28, 2015 | 0 Komentāri

2016.gada pasaules florbola čempionāts vīriešiem norisināsies Rīgā. Starptautiskā florbola federācija paziņojusi kvalifikācijas turnīru grupu sadalījumu. Pavisam kvalifikācijas turnīrā startēs 32 komandas, kas sadalītas sešās apakšgrupās.

Četri kvalifikācijas turnīri norisināsies Eiropā, viens Ziemeļamerikā un vēl viens – Āzijā. Pašreizējie pasaules čempioni zviedri brauks uz Slovākijas pilsētu Nitrā, kur būs jātiekas ar laukuma saimniekiem, kā arī krieviem, beļģiem, francūžiem un islandiešiem, kuri pirmo reizi piedalīsies pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīrā. Zviedru tradicionāli lielākie konkurenti somi kvalifikācijas sacensības aizvadīs Igaunijas galvaspilsētā Tallinā, kur nopietnākie pretinieki varētu būt laukuma saimnieki un dāņi. Tāpat kvalifikācijas sacensībās startēs Austrijas un Nīderlandes izlases. Trešā kvalifikācijas grupa sacentīsies Polijas pilsētā Ločovā, kur mājiniekiem būs smagi jācīnās, lai iekļūtu finālturnīrā, spēlēs ar Šveices, Vācijas, Spānijas, Lielbritānijas un Gruzijas izlasēm. Visbeidzot, turnīra organizēšanas tiesības izcīnījuši arī slovēņi, kuri turnīru uzņems Skofja Lokas pilsētā. Slovēņi rangā priekšā ir vienīgi Lihtenšteinas komandai, bet par vietu finālturnīrā būs jāspēkojas arī ar Čehijas, Norvēģijas, Serbijas un Itālijas izlasēm. Finālturnīram kvalificēsies katras grupas divas labākās komandas, kā arī divas labākās trešo vietu ieguvējas.

Divas ceļazīmes sadalīs Amerikas izlases, kur par tām cīnīsies ASV un Kanādas izlases, kas ir izteiktas favorītes. Konkurenci centīsies sastādīt Jamaikas izlase, kas kvalifikācijas turnīrā startēs otro reizi. Visbeidzot, Āzijas reģionā pirmo reizi kvalifikācijas turnīrā piedalīsies sešas izlases, kas cīnīsies par trim ceļazīmēm. Sacensības norisināsies Taizemē un tieši šī valstsvienība kvalifikācijas turnīrā startēs pirmo reizi. Reālākās konkurentes uz iekļūšanu labāko trijniekā gan būs Japāna, Austrālija, Koreja un Singapūra, bet Jaunzēlandei gaidāms otrais kvalifikācijas turnīrs.

Četras valstsvienības, kas startējušas kādā no pēdējiem pieciem pasaules čempionātiem vai to kvalifikācijas turnīriem, Latvijā notiekošajam finālturnīram necentīsies kvalificēties. Reitingā augstākā no tām ir Ungārijas izlase, ar kuru Latvijas valstsvienība ļoti sīvi spēkojās pašā pirmajā pasaules čempionātā, atstājot ungārus desmitajā vietā. Otro pasaules čempionātu šīs zemes florbolisti izlaida, bet visos nākamajos ir piedalījušies vai mēģinājuši kvalificēties. Neveiksmīgs bija iepriekšējais kvalifikācijas turnīrs, pēc kura sekojis pamatīgs kritums rangā. Iepriekšējam kvalifikācijas turnīram pirmo reizi pieteikti bija ukraiņi, taču nostartēja ļoti neveiksmīgi, ciešot sagrāves visās spēlēs un šoreiz komanda dalību nav apstiprinājusi. Tāpat nepiedalīsies divas Āzijas komandas – Irāna, kas piedalījās 2012.gada kvalifikācijas turnīrā un Malaizija, kas centusies kvalificēties trīs reizes, pēdējo no tām 2010.gadā.

Kvalifikācijas grupu izloze (iekavās ranga vieta, ņemot vērā pēdējos piecus pasaules čempionātus):

EUR 1 (Slovākija):
Zviedrija (1)
Krievija (9)
Slovākija (15)
Francija (27)
Beļģija (29)
Islande (-)

EUR 2 (Igaunija):
Somija (2)
Igaunija (7)
Dānija (10)
Austrija (21)
Nīderlande (22)

EUR 3 (Polija):
Šveice (3)
Vācija (8)
Polija (12)
Spānija (23)
Lielbritānija (26)
Gruzija (34)

EUR 4 (Slovēnija):
Čehija (4)
Norvēģija (6)
Itālija (13)
Slovēnija (20)
Serbija (25)
Lihtenšteina (30)

America (ASV):
ASV (11)
Kanāda (16)
Jamaika (35)

Āzija/Okeānija (Taizeme):
Japāna (14)
Singapūra (17)
Austrāija (19)
Koreja (24)
Jaunzēlande (28)
Taizeme (-)

Raksts ŠEIT

2015. gada “Ghetto Floorball” čempioni – “Oxdog Team/Posantre”

| August 26, 2015 | 0 Komentāri

Otrdien, 25. augustā Rīgā, Grīziņkalnā tika kronēti “Ghetto Games” septītās sezonas pirmie čempioni. “Ghetto Floorball” finālspēlē “Oxdog Team/Posantre” ar 6:1 (4:0) pārspēja Bauskas “EŠ-PĒ-VĒ”. Trešo vietu ieguva hokejistu kvartets “Specmeistari” ar Ralfu Freibergu priekšgalā. “Viens pret vienu” finālā uzvarēja reino Ješēvics.

“Ghetto Floorball” finālturnīra laureāti:

Vecākā grupa

1. “Oxdog Team/Posantre” (Maksims Černovs, Germans Titovs, Adrians Mihailovs, Raitis Ozols)

2. “EŠ-PĒ-VĒ” (Toms Niedre, Rolands Kovaļevskis, Gints Velmunskis, Dinārs Vaitaitis)

3. “Specmeistari” (Ralfs Freibergs, Aksels Indrijaitis, Denijs Romanovskis, Rihards Ričards Stinkurs)

U16 grupa

1. “Padomā divreiz”

2. “Salming/2000+1”

3. “Pārdaugavas vecmeistari”

25. augusta “Ghetto Floorball” laureāti:

Vecākā grupa

1. “Leģionāri” (Rihards Krastiņš, Artjoms Kopass, Roberts Priževoits)

2. “Tampa” (Jānis Varis, Deniss Fjodorovs, Andrejs Bončs-Brujevičs)

3. “Fīrera vīri” (Klāvs Jansons, Kristiāns Rinkevičs, Nils Mainieks, Niks Veinbergs)

U16 grupa

1. “2+2=5”

2. “SK 00”

3. “Tampa”

U13 grupa

1. “Cīnītāji”

2. “Pārdaugava”

3. “Slīpie”

Raksts un FOTO ŠEIT

Latvian Open 2015 – 4.vieta

| August 24, 2015 | 0 Komentāri

Latvian Open 2015 noslēdzam ar 4. vietu, bronzas spēlē piekāpjoties Rubenes komandai, ar rezultātu 1-2.

Vienīgos vārtus Ķekavas Bulldogs labā no Renāta Degina piespēles guva Matīss Jansons.

Noteikta “Latvian Open 2015” vīriešu grupas simboliskā izlase:

Vārtsargs: Reinis Kirilko (“Bauska”)
Aizsargi: Ivo Balodis (“Valmiera/ViA”), Matīss Mālnieks (“Rubene”)
Uzbrucēji: Mārtiņš Broks (“Valmiera/Via”), Rolands Kovaļevskis (“Bauska”), Gints Klēģers (“Ķekavas Bulldogs”)

Tuvākās spēles 2015/2016 sezonā

7.aprīlis , zēni
Valmiera/BSS - Ķekavas Bulldogs / Valmiera
U-18 : 19:00

Vīriešu virslīga

Tiekamies nākamsezon !

Sievietes virslīga

Tiekamies nākamsezon!

Vīriešu 2.līga

Twitter ziņas

MediaBox.lv WordPress spraudnis